پرنس جورج فرزند اول شاهزاده ویلیام و کِیت میدلتون متولد شد

در این روز از سال 2013، فرزند اول دوک و دوشس کمبریج (که به زبان عامیانه تر، شاهزاده ویلیام و کیِت میدلتون شناخته می شوند) در بیمارستان سنت مِری در لندن پایتخت کشورانگلستان، کاملا سالم و با وزن 3 کیلوگرم متولد شد. .

اکثر مردم در انتظارِ تولد شاهزاده جدید بودند و زمان تقریبی آن، بدلیل حضور خبرنگارانی که بیرون از بیمارستان اردو زده بودند تا اولین کسانی باشند که چشمشان به کودک نو رسیده می افتد، تا حدود زیادی برای مردم قابل پیش بینی بود. اگرچه اعلامیه رسمی تولد شاهزاده یِ جدید، طبق سنت دیرینه یِ خاندان سلطنتی، از طریق یک بیانیه یِ رسمی که بر روی یک سه پایه یِ چوبی طلا کاری شده در بیرون کاخ باکینگهام قرار داشت، به اطلاع مردم رسید، اما دوک و دوشس هم با حضور خود در خارج از بیمارستان و معرفی کودک نو رسیده به جهانیان ، رفتار مدرن تری را از خود به نمایش گذاشتند.

دو روز بعد ، خانواده سلطنتی نام کامل شاهزاده یِ تازه متولد شده را رسما اعلام كرد: شاهزاده بلند مرتبه، جورج الكساندر لوئیس از كمبریج. قسمت اول نام او یعنی جورج در احترام به جدِ بزرگش پادشاه جورج پنجم ( پدربزرگِ پدربزرگش ) و همچنین پادشاه جورج ششم ( پدرِ پدربزرگش ) انتخاب شد. قسمت دوم اسمش یعنی الکساندِر هم در احترام به مادر بزرگش، ملکه الیزابت دوم (که توسط کلیسا، الیزابت الکساندرا ماری نامیده شده بود) یا ملکه ویکتوریا که نام کامل وی الکساندرینا ویکتوریا بود، انتخاب شد. تصور می شود که انتخابِ نام لوئیس به پسر عموی دوم ملکه الیزابت دوم (پسر عموی مادر بزرگش) یعنی لوئیس مونتباتن که با ملکه و همسرش شاهزاده فیلیپ ، دوک ادینبورگ در کودکی همبازی بود، و به شاهزاده چارلز بسیار نزدیک بود.بر می گردد

شاهزاده جورج به عنوان سومین جانشین تاج و تخت سلسله پادشاهیِ انگلیس به جهانیان معرفی شد. پدربزرگ پدری وی ، شاهزاده چارلز از ولز ، می خواهد تاج را از مادرش ، ملکه الیزابت دوم به ارث ببرد ، در حالی که پرنس ویلیام ، پسر بزرگتر چارلز با شاهزاده دایانا ، در رده دوم قرار دارند. با تولد شاهزاده جورج، برای اولین بار در بیش از 100 سال از زمان سلطنت ملکه ویکتوریا، سه نسل از وراث مستقیم تاج و تخت بصورت هم زمان زنده هستند.

از روی کالاهای مربوط به کودک سلطنتی و لوازم و تدارکات مهمانی، چنین تخمین زده می شود، که بریتانیا به احتمال زیاد حدود 240 میلیون پوند (تقریبا 300 میلیون دلار) برای جشن ورود شاهزاده جورج هزینه کرده باشد. با تولد شاهزاده جورج تولد فرزندان خاندانِ سلطنتی رونق زیادی پیدا کرد: خواهر کوچکتر او، پرنسس شارلوت ، در سال 2015 متولد شد و پس از آن برادر کوچکترش، پرنس لوئیس ، در سال 2018 متولد شد، و بالاخره در سال 2019 ، عموی جورج ، پرنس هری و همسرش مگان مارکل ، دوک و دوشس ساسِکس ،تولدِ اولین فرزندشان ، آرچی هریسون مونتبتن ویندزور را جشن گرفتند.