سگ اسکیمو آمریکایی

بخش ها:

 1. تاریخچه و اهلی کردن سگ اسکیمو آمریکایی

  • سگ اسکیموی آمریکایی سگی کوچک تا متوسط از نژاد سگ های خانگی است که با وجود اسمش در واقع بومی آلمان است. این سگ همراه با مهاجران اروپایی قبل از جنگ جهانی اول با نام اشپیتز آلمانی وارد آمریکا شد ولی پس از جنگ جهانی اول برای جلوگیری از احساسات منفی مردم آمریکا نامش تغییر یافت. تا همین اواخر اشپیتز آلمانی و سگ اسکیموی آمریکایی یک نژاد شناخته می شدند، اما اکنون به طور جداگانه به ثبت رسیده اند زیرا در واقع تفاوت های ظریف بین این دو گونه وجود دارد. امروزه سه گونه متفاوت از سگ اسکیموی آمریکایی وجود دارد که در شکل های عروسکی، مینیاتوری و استاندارد وجود دارند. هرچند که اندازه ی آن ها متفاوت است اما در ظاهر و خلق و خو تقریبا یکسان هستند.

 2. ویژگی های فیزیکی و ظاهری سگ اسکیموی آمریکایی

  • سگ اسکیموی آمریکایی یک گونه خانگی کوچک و جمع و جور است، و دارای بدنی مربعی شکل و سر مثلثی شکل است. آن ها دارای گوش های تیز مثلثی کوچک هستند که تقریبا همیشه به صورت ایستاده قرار دارند و معمولا یک بینی مشکی و چشم های قهوه ای دارند. یکی از بارزترین ویژگی های سگ اسکیموی آمریکایی پوست زیبای سفید مانند برفش است که در جاهایی از بدنش کاملا بلند هستند. سگ اسکیموی آمریکایی دارای پوست خزدار دولایه ی ضخیم است که از یک زیرلایه نرم و متراکم همراه با بوهای زبر و بلندتر که لایه بیرونی را شکل می دهد تشکیل شده است. دُم سگ اسکیموی آمریکایی دراز و رو به بالا است، و با موهای سفید بلند پوشیده شده است. این سگ ها بسته به نوع نژادشان (عروسکی، مینیاتوری یا استاندارد) از 23 تا 24 سانتی متر قد دارند.

 3. خلق و خو و رفتار سگ اسکیموی آمریکایی

  • سگ اسکیموی آمریکایی گونه ای دوست داشتنی و مهربان است، و به طور فزاینده ای در خانواده ها در سراسر ایالت متحده محبوبیت پیدا کرده است. آن ها سگ های بی باک نترس و سازگار هستند، و به راحتی در خانه ها و آپارتمان های مختلف زندگی می کنند. سگ اسکیمو آمریکایی بسیار هشیار است، که این ویژگی آن ها را به یک سگ نگهبان زیرک تبدیل می کند که با نزدیک شدن غریبه ای پارس می کند تا صاحبش را با خبر کند. آن ها رابطه خوبی با بچه ها دارند و به طور طبیعی بازیگوش هستند و بازی کردن با آن ها را دوست دارند و دوست دارند آن ها را خوشحال کنند. سگ اسکیموی آمریکایی به دلیل اینکه بسیار باهوش است به عنوان سگ نگهبان در کشف مواد مخدر و اجرا کردن حیله ها و ترفند ها استفاده می شود. سگ اسکیموی آمریکایی از همراهی با انسان لذت می برد اما در صورتیکه صاحب مسلط مشخصی نداشته باشند ممکن است مشکلات رفتاری در آن ها به وجود بیاید.

 4. تولید مثل سگ اسکیموی آمریکایی

  • سگ اسکیموی آمریکایی در واقع برای صدها سال در آمریکا وجود داشت، اما به عنوان سگ اشپیتز آلمانی سفید شناخته می شد تا اینکه نامش بعد از جنگ جهانی اول تغییر کرد. آن ها تقریبا تنها به عنوان سگ های دوست و همراه و گاهی اوقات به عنوان سگ های نگهبان تربیت می شدند، سگ های اسکیمو در سه اندازه متفاوت وجود دارند که این به این معنی است که در هر خانه ای با هر اندازه ای می تواند صاحب یکی از آن ها باشد. این سگ ها به توجه زیادی نیاز دارند، به طوریکه دوست دارند موهای ابریشمی شان مرتب تمیز و آراسته شود و دوست دارند آن ها را جزو یکی از اعضای خانواده خود بدانید. سگ اسکیموی آمریکایی در هر زایمان به طور متوسط توله به دنیا می آورد که توله های سالم می توانند تا بیش از 15 سال عمر کنند.

 5. ویژگی ها و حقایق جالب درباره سگ اسکیموی آمریکایی

  • سگ های اسکیمو برخلاف نامی که دارند تصور می شود هیچ گونه ارتباطی با سگ های اینویت و اسکیموها ندارند. در سال 1993، آن ها به عنوان اسکیموی آمریکایی تغییر نام دادند تا از تبعیض نژاد نسبت به آن به دلیل ریشه آلمانی اش جلوگیری شود. تصور می شود مهم ترین دلیلی که آن ها به عنوان اسکیموی آمریکایی نامگذاری شدند به علت پوشش سفید برفی اش باشد. سگ اسکیموی آمریکایی پس از بازی کردن در بسیاری از نقش ها در سیرک بارنوم بیلی بسیار محبوب شدند. بسیاری از ترفندها و ویژگی های سگ اسکیمو مانند رقص با آهنگ و تعامل و همکاری با دلقک ها می تواند ویژگی های آن ها را کامل کند، اما واقعیت این است که سگ اسکیموی آمریکایی اولین سگی بود که می توانست روی طناب راه برود که در واقع نامی برای این نژاد ایجاد کرد.