بولداگ آمریکایی

بخش ها:

 1. تاریخچه و اهلی کردن بولداگ آمریکایی

  • اگر زادگاه دقیق بولداگ آمریکایی هنوز به طور دقیق مشخص نیست، ولی بیشتر تصور می شود که از بولداگ انگلیسی مشتق شده باشد که همراه با مستعمره نشینان اروپایی وارد آمریکای شمالی شد. با وجود اینکه تنوع زیادی در این گونه از سگ وجود دارد، تصور می شود که بولداگ آمریکایی نمونه ای از اصیل ترین نسل نسل بولداگ انگیسی قرن های 17 و 18 محسوب می شود. بولداگ آمریکایی در ابتدا برای شکار و به عنوان سگ نگهبان پرورش و نگه داری می شد، و همچنین از این سگ برای شرکت در ورزش بی رحمانه و خونین گاو بازی (Bull Baiting) استفاده می شد که در این ورزش بولداگ آمریکایی علنا در مقابل گاو نر وحشی قرار می گرفت و می جنگید و باید پایین قرار می گرفت. بولداگ آمریکایی معمولا در میان مزارع و مراتع واقع در ایالت های آمریکای جنوبی یافت می شود که در آن به نام های دیگری مانند Southern White، the Country Bulldog، و the White Bulldog معروف است.

 2. ویژگی های ظاهری بولداگ آمریکایی

  • بولداگ آمریکایی نژادی قدرتمند و بزرگ از خانواده ی ماستیف است. آن ها ویژگی های مشترک زیادی با دیگر نژادهای ماستیف دارند مانند گوش های کوچک، نیمه افراشته، و آویزان و سر پهن و مربعی شکلشان. بولداگ آمریکایی بزرگتر، سریع تر و چابک تر از بولداگ انگلیسی است، و پاهای عقبی اش به قدری قدرتمند است که آن ها را قادر می سازند تا ارتفاع بیش از 6 فوت به هوا بپرند. بولداگ آمریکایی خزهای کوتاه و زبری دارد که می تواند در رنگ های مختلف یافت شود اما بیشتر به رنگ سفید و راه راه است. این سگ ها نژادی فوق العاده عضلانی و قوی هستند و به همین دلیل از آن ها به عنوان شکارچی، نگهبان، و جنگ در مقابل گاوهای وحشی و حتی برنده شدن در برابر آن ها استفاده می شد.

 3. خلق و خو و رفتار بولداگ آمریکایی

  • بولداگ آمریکایی گونه ای شجاع و نترس است، و هنگامیکه احساس خطر کند شدیدا تهاجی است. با وجود اینکه این سگ ها دوستانه و حتی اجتماعی هستند ولی در دسته سگ های شکاری نیز بوده است که عمدتا گوشتخواران بزرگی مانند خرس ها را شکار می کردند. آن ها همچنین اگر توسط صاحبشان به عنوان رهبر سگ های شکاری اعلام شوند حس وفاداری و فداکاری نسبت به صاحبش خواهد داشت. اگرچه بولداگ آمریکایی جزو لیست سگ های خطرناک بریتانیا در سال 1991 نیست، اما ممکن است با سگ های خشن تر یا تهاجمی تر مانند پیت بول ها که بسیار شبیه هستند اشتباه گرفته شوند. داشتن این سگ های پیت بول در واقع ممنوع نیست اما توصیه می شود تا صاحبان سگ بولداگ آمریکایی مدارک کافی برای اثبات بی خطر بودن سگشان تهیه کنند.

 4. تولیدمثل و پرورش بولداگ آمریکایی

  • رنگ خز، و هم چنین ظاهر و خلق و خوی سگ بولداگ آمریکایی در بین مناطق مختلف متفاوت است. گفته می شود در مناطقی که سگ بولداگ آمریکایی بیشترین شهرت و محبوبیت را دارد سگ ها می توانند در بین این مکان های مختلف متفاوت باشند، و سگ بولداگ آمریکایی معمولا بیشتر همراه با افرادی که در نزدیکی آن ها زندگی می کنند پرورش می یابند. بعد از آنکه در دهه 1940 جمعیت این سگ تقریبا رو به انقراض رفت، امروزه در سراسر آمریکا یافت می شود، تقریبا تصور می شود که این سگ از سگ هایی که توسط دو پرورش دهنده بودند که در اواسط دهه 1900 آن ها را پرورش داده بودند. سگ های ماده در هر بار بین 6 تا 11 توله به دنیا می آورند می توانند بیش از 15 سال عمر کنند.

 5. ویژگی ها و حقایق جالب درباره بولداگ آمریکایی

  • امروزه با وجود پراکنش گسترده و محبوبیت آن ها، جمعیت سگ های بولداگ آمریکایی در اواسط دهه 1900 به سمت نابودی و انقراض رفت. جان دی جانسون پس از بازگشت از خدمت در جنگ جهانی دوم تصمیم گرفت تا حرفه پدرش را دنبال کند و پرورش بولداگ آمریکایی در ایالت متحده را از سر گرفت و سرانجام توانست برای همیشه این نژاد را از خطر انقراض و نابود شدن نجات دهد. بولداگ آمریکایی برای اولین بار به عنوان یک گونه و نژاد رسمی در سال 1970 شناخته شد، و به عنوان پیت بولداگ آمریکایی ثبت شد. اگرچه نام او به زودی به بولداگ آمریکایی تغییر یافت تا با پیت بول تریر آمریکایی که می تواند کاملا شبیه بولداگ آمریکایی باشد اشتباه گرفته نشود.