افسردگی

سالانه حدود 16 میلیون آمریکایی با افسردگی می جنگند، بیماری ای که به اشکال مختلفی ظاهر می شود - از افسردگی عمده گرفته تا کج خُلقی و اختلال عاطفی فصلی. بعلاوه، حوادث افسرده کننده از ویژگی های اختلال دو قطبی است. افسردگی نوعی بیماری است که به طور فزاینده ای مردم سراسر جهان را رنجانده و باعث اختلال در تمرکز، انگیزه و بسیاری از جنبه های دیگر عملکرد روزمره می شود.

افسردگی نوعی اختلال پیچیده است که بسیاری از سیستم های بدن از جمله سیستم ایمنی بدن را به عنوان علت یا اثر درگیر می کند. خواب را مختل می کند و در بعضی موارد باعث کاهش اشتها، و در بعضی موارد باعث افزایش وزن می شود. به دلیل پیچیدگی آن، درک کامل افسردگی همواره بسیار دشوار بوده است.

افسردگی اغلب با اضطراب همراه است. تحقیقات نشان می دهد که این دو شرط نه تنها با هم اتفاق می افتند بلکه در الگوهای آسیب پذیری ژنتیکی همپوشانی دارند.

دانشمندان شواهد و مداركی مبنی بر وجود رابطه بین استعداد افسردگی با رژیم غذایی، چه مستقیماً - از طریق مصرف ناكافی مواد مغذی مانند چربی های امگا 3 - و چه غیرمستقیم، از طریق انواع باكتری های روده، دارند. قطعاً افسردگی خلقیات و اندیشه ها را مانند بدن درگیر می کند، و هم برای مبتلایان به این اختلال و هم برای کسانی که به آنها اهمیت می دهند، دردناک است. افسردگی به طور فزاینده ای در کودکان شایع است.

افسردگی، حتی در شدیدترین موارد، بسیار قابل درمان است. این بیماری اغلب چرخه ای است، و درمان زودرس ممکن است از وقوع قسمت های مکرر جلوگیری کند.

بسیاری از مطالعات نشان می دهد که مؤثرترین درمان، درمان شناختی رفتاری است که الگوهای فکری مشکل ساز را با استفاده از داروهای ضد افسردگی یا بدون آن ارائه می دهد. علاوه بر این، شواهد به سرعت نشان می دهد که مراقبه منظم ذهن-آگاهی، به تنهایی یا همراه با درمان شناختی، می تواند افسردگی را قبل از شروع، با دور کردن مؤثر توجه از افکار منفی مکرر که اغلب در باتلاق خلق و خو در حرکتتند، متوقف کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد دلایل، علائم و درمان اختلالات افسردگی، به دیکشنری تشخیص ما مراجعه کنید.

همه افراد افسرده همه علائم را تجربه نمی کنند. برخی از افراد علائم اندکی را تجربه می کنند، برخی علائم زیاد. شدت علائم در افراد متفاوت است و همچنین با گذشت زمان تغییر می کند.