لازانیای مرغ با پنیر سفید

آشپزی - دستور پخت لازانیای مرغ با پنیر سفید

مواد لازم:

طرز تهیه:

  1. فر را روی دمای 350 درجه ی فارنهایت(175 درجه ی سانتیگراد) از قبل روشن می کنیم گرم بشه. یک قابلمه ی بزرگ کمی آب نمک را میذاریم بجوشه. ورق های لازانیا در آب در حال جوش 8 تا 10 دقیقه میپزیم. آبکش می کنیم، و با آب سرد میشوریم.

  2. کره را در یک قابلمه ی بزرگ روی حرارت متوسط آب می کنیم. پیاز و سیر را در کره تا زمانیکه نرم بشن میپزیم، مدام هم میزنیم. آرد و نمک را اضافه می کنیم و به آرامی بجوشه تا زمانیکه حبابی بشه. آب مرغ و شیر اضافه و مخلوط می کنیم، و می جوشانیم، مدام هم میزنیم، به مدت 1 دقیقه. 2 پیمانه پنیر موزارلا و یک چهارم پیمانه پنیر پارمزان را اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم. برای چاشنی، ریحان، پونه ی کوهی و پودر فلفل سیاه اضافه می کنیم. از روی حرارت برمیداریم و میذاریم کنار.

  3. یک سوم از مخلوط سس را در کف یک قالب 9 در 13 اینچی میریزیم. یک لایه با یک سوم از ورق های لازانیا، ریکوتا، و مرغ قرار میدیم. یک سوم از ورق ها را روی مرغ میچینیم، و یک لایه از یک سوم مخلوط سس ،اسفناج و دو پیمانه باقی مانده ی پنیر موزارلا و نصف پیمانه پنیر پارمزان میریزیم. باقی مانده ی ورق های لازانیا را روی پنیر میچینیم، و باقی مانده ی سس را کامل روی لازانیا ها میریزیم. روی مواد جعفری و یک چهارم پیمانه پنیر پارمزان میریزیم.

  4. 35 تا 40 دقیقه در فری که از قبل گرم شده میپزیم.